Chvojka: Koaliční smlouvu s hnutím ANO podepsalo 14 z 15 poslanců. Poslední ji stvrdí po návratu do Česka

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka v úterý České televizi sdělil, že koaliční smlouvu o vládě s hnutím ANO podepsalo dosud 14 z 15 poslanců ČSSD. Tomáš Hanzel připojí svůj podpis po návratu ze zahraničí. Spekulace o tom, že by někteří zákonodárci sociální demokracie mohli podpis odepřít, označil za liché.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Vyjednávání o nové vládě se zpomalilo kvůli sporu o post ministra zahraničí. Den před jmenováním nové vlády není zřejmé, kdo bude nástupcem Martina Stropnického z ANO. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na funkci ministra navrhl nominanta sociálních demokratů Miroslava Pocheho, který ale nedostal pozvánku na Hrad.

Sněmovna je opět kompletní. Slib složila poslankyně Červíčková, která nahradila Pelikána

Číst článek

Prezident Miloš Zeman opakovaně uvedl, že Pocheho nejmenuje, Babiš předpokládá, že prezident vedením ministerstva dočasně pověří šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který bude ministrem vnitra. Podle zástupců ČSSD se může jednat kvůli nejmenování Pocheho o kompetenční žalobě na prezidenta Miloše Zemana. Babiš pro ni však nevidí důvod.

Koaliční vláda

Koaliční vláda ANO a ČSSD bude jmenována osm měsíců po sněmovních volbách a pět měsíců po demisi první Babišovy menšinové vlády. Získat důvěru ve sněmovně by měla podle dosavadních dohod díky toleranci KSČM.

Komunistům ale vadí to, že ve vládě zůstanou ministři zdravotnictví a dopravy Adam Vojtěch a Dan Ťok (za ANO), nepřijatelný je pro ně Poche. Konečné slovo bude mít v sobotu ústřední výbor KSČM.

ČTK, gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme