Pochod hrdosti prochází Prahou, policisté hlídají střety s odpůrci

Ulice hlavního města jsou plné nejen turistů, ale i gayů a leseb. Jejich duhový pochod hrdosti jako vyvrcholení festivalu Prague Pride se vydal z náměstí Republiky ulicí Na příkopech k Jungmannovu náměstí. Účastníků je asi 1500.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na náměstí Republiky v Praze se scházeli účastníci pochodu hrdosti Prague Pride

Na náměstí Republiky v Praze se scházeli účastníci pochodu hrdosti Prague Pride | Zdroj: ČTK

„Lidé zpívají, mávají duhovými vlaječkami, objímají se. Někteří mají pomalovaná těla, zpovídala jsem mladíka s andělskými křídly,“ hlásí z průvodu redaktorka Českého rozhlasu Květa Moravcová.

Pochod doprovázejí desítky uniformovaných policistů a členové antikonfliktního týmu. Účastníci míří na Střelecký ostrov, kde dnešní program vyvrcholí koncerty různých kapel.

Na Jungmannově náměstí uspořádali protestní akci odpůrci pochodu. Mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti oficiálně skončil, ale asi 30 příslušníků krajní pravice v okolí zůstává, stejně jako podobný počet policejních těžkooděnců a psovodů.

Martin Drtina, Květa Moravcová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme