Prahou prošli zastánci tradičního modelu rodiny, na start průvodu dorazili i někteří politici

Zhruba dvě stovky lidí včetně několika politiků se v sobotu prošly v průvodu centrem Prahy, aby podpořily tradiční pojetí rodiny. Akce se v minulých letech konala souběžně s průvodem festivalu Prague Pride, který podporuje gay, lesbickou, bisexuální a transgender komunitu. Letošní pochod uspořádali organizátoři z Aliance pro rodinu o týden dříve.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod za tradiční model rodiny. | Foto: ČT24 | Zdroj: Repro ČT24

Účastníci akce se sešli na Ovocném trhu, odkud se po vyslechnutí stručných úvodních projevů vydali přes Staroměstské náměstí na Střelecký ostrov, kde pořádali shromáždění s několika rodinnými atrakcemi.

Na start průvodu dorazil i předseda sněmovního ústavněprávního výboru Marek Benda (ODS) či další poslanec Aleš Juchelka (hnutí ANO), který zasedá ve výboru pro sociální politiku a společně s Bendou je také členem stálé komise pro rodinu.

Prague Pride je oslavou. Každý ať se raduje, jak chce, říká herec Hromada o festivalu, který spoluzakládal

Číst článek

Navzdory panujícímu vedru přivedli podporovatelé tradičních rodin do průvodu i malé děti, některé ještě v kočárcích. Řada dospělých třímala české vlajky. V čele průvodu poutali pozornost kolemjdoucích bubeníci. Následovalo je několik žen, které tančily s šátky a tamburínou. Na pochod dohlíželi policisté.

Účastníci akce měli také možnost podepsat petici za zachování manželství jako svazku muže a ženy a petici proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která má být nástrojem pro potírání násilí na ženách. Podle kritiků, k nimž patří například čeští a moravští biskupové, je text ovlivněn ideologickými nánosy, které jdou proti tradičnímu pojetí rodiny.

Letošním tématem festivalu Prague Pride, který začne v pondělí, je rovněž rodina. Podle pořadatelů přehlídky si lidé s odlišnou sexuální orientací právě v rodinách osvojují vzorce chování, ale také získávají celoživotní traumata.

Aliance pro rodinu naopak hlásá, že rodina založená na manželství muže a ženy je nejlepší prevencí „všech druhů rizikového chování“. Podle stoupenců aliance je tak potřeba ukončit státní podporu ideologiím znevažujícím roli rodiny a popírajícím přirozené rozdíly, jimiž se muž a žena doplňují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme