Pochod starostů podpoří nový zákon o rozdělení daní. Velká města se proti němu bouří

Pochodem k Úřadu vlády dnes starostové podpoří novelu zákona o rozpočtovém určení daní. Díky legislativní úpravě by si menší města a obce polepšily o třináct a půl miliardy korun. Brno, Plzeň, Ostrava a Praha se proti novým pravidlům bouří. Jen hlavní město by mohlo přijít o 2, 2 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hl. města Prahy | Foto: Filip Jandourek

Podle pražského primátora Bohuslava Svobody se výpadek ještě zvýší například kvůli stagnujícím daňovým příjmům a škrtům v infrastruktuře.

„Znamenalo by to, že přicházíme odhadem o osm až devět miliard pro další rok a samozřejmě by to mohlo znamenat to, že bychom museli hledat jiný zdroj,“ říká Svoboda.

Mohlo by podle něj jít například o zatížení obyvatel Prahy dalšími daněmi, zdražení některých plateb či omezení v oblasti městské hromadné dopravy. „Prostě proto, že ty prostředky v nějaké podobě bychom museli získat a bohužel bychom je museli získat od občanů Prahy,“ vysvětluje Bohuslav Svoboda.

Petr Kořínek, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme