Pod nánosy mokrého sněhu se bortí další střechy

Kvůli těžkému sněhu dál padají střechy. Na Zlínsku se od včerejšího večera zřítily další tři. Starostové Vsetína a Valašského Meziříčí vyhlásili zákaz používání školních tělocvičen a všechny obecní úřady v postižených oblastech varují občany před hrozícím sesuvem sněhu ze střech kvůli současnému tání. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a majitelé objektů vypočítávají pouze materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícená střecha v Zádveřicích-Rakové na Zlínsku | Zdroj: ČTK

Zimní stadion ve Vsetíně, tělocvičny ve Valašském Meziříčí, malá sportovní hala ve Zlíně či škola ve Valašských Kloboukách, to je jen zlomek objektů, kam starostové zakázali vstup.

"Včera večer nám byly hlášeny další případy zřícených budov, hal a přístavků, byla nám hlášena i zřícená střecha rodinného domu ve Vsetíně-Semetíně. Naštěstí dům nebyl obydlen a obešlo se to bez zranění," shrnul události noci na dnešek mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ve Valašských Kloboukách zasedl krizový štáb. "Je nutné odstranit víc jak metrový nános sněhu na střechách základní školy, mateřské školy a polikliniky, tedy na budovách, kde se zdržuje nejvíc lidí, protože únosnost těchto střech je tak na hraně," uvedl starosta Dalibor Maniš.

Děti z Valašských Klobouk tak mají ode dneška neplánované prázdniny. Ve Valašském Meziřící ja zakázaný vstup do tamního zimního stadionu, kde začala konstrukce střechy praskat. Kvůli obavám z těžkého sněhem uzavřeli také tělocvičny dvou základních škol v Zábřehu na Šumpersku.

V Prostějově se propadla část střechy staršího domu. Dopadla na garáž a poškodila zaparkované auto. Tíhu sněhu neunesla i střecha bramborárny v Hynčičích na Šumpersku a také střecha skladovací haly firmy v Hranicích.

Martin Hromádka, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme