Pod záchranu dětských lékařů se podepsalo 100 tisíc lidí

Téměř 100 tisíc lidí se už podepsalo pod petiční archy proti zrušení ambulancí dětských lékařů. Dávají tak najevo nesouhlas s chystanými změnami Ministerstva zdravotnictví. Ministryně Marie Součková však hovoří jen o "rozšíření" možností - pediatři by poskytovali péči i dospělým pacientům a naopak praktičtí lékaři i dětem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šifrovaný text | Foto: Jan Rosenauer

S tím zásadně nesouhlasí předseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost České republiky Pavel Neugebauer. "Toto podle mého názoru je teď v současnosti reakce, kdy na jednu stranu to ministerstvo říká, že chce pomoci praktickým dětským lékařům, ale ve svém důsledku to vede k jejich zrušení. Petiční akce je určena poslancům, protože ten zákon je již po prvním čtení, a jediný, kdo má právo změnit jednotlivá ustanovení zákona, jsou poslanci nikoli ministerstvo. Zítra jedu na zasedání parlamentního výboru, kde by ten zákon měl být projednáván. Uvidíme do jaké míry, poslanci, s kterými se jednalo, připravili pozměňovací návrhy."

Markéta Kaclová, Marta Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme