Končí lhůta pro podání přihlášek na střední školy ve druhém kole. V nabídce je na 26 tisíc volných míst

Pátek je posledním dnem na podání přihlášek do druhého kola přijímacího řízení na střední školy, které nabízejí ještě téměř 26 tisíc volných míst. Celkem v prvním kole neuspělo 29 tisíc uchazečů, z toho šest tisíc deváťáků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti gymnázia

Studenti gymnázia | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V sytému DiPsy bylo ve čtvrtek večer přihlášeno asi osm tisíc uchazečů. „Je tam velká neznámá, kolik uchazečů z víceletých gymnázií bude zkoušet druhé kolo. Předpokládáme, že jich nějaké významné množství nebude. Takže očekáváme řádově 12 až 15 tisíc přihlášek do druhého kola,“ řekl Radiožurnálu ředitel Cermatu Miroslav Krejčí.

Díky datům z letošních přijímaček můžeme adekvátně nastavit kapacity, věří ministr školství Bek

Číst článek

Opět je možné podat přihlášku na tři obory a k tomu na další dva s talentovou zkouškou. Seznam škol, kde jsou volná místa, je v systému DiPSy nebo na webu prihlaskynastredni.cz.

Zhruba 2900 středních škol v celé zemi může přijmout ještě 25 720 žáků. Největší nabídka je v technických oborech a na učilištích. Gymnázia nabízejí téměř 1600 volných míst. Stále je také možné podat i papírové přihlášky, a to buď poštou, nebo i osobně přímo na škole.

Lhůta pro přihlášení skončí o půlnoci z pátku na sobotu. Státní testy uchazeči tentokrát psát nebudou, počítají se jejich výsledky z prvního kola. Případné talentové nebo školní části přijímacích zkoušek budou od 8. do 12. června. Konečné výsledky školy zveřejní 21. června.

Pro pražské děti je na středních školách míst dost. Na místa pro ty středočeské chybí peníze, tvrdí radní

Číst článek

Na střední školu se letos hlásilo 157 tisíc lidí, podali téměř 420 tisíc přihlášek. V prvním kole uspělo téměř 82 procent uchazečů. Z devátých tříd se na střední školu dostalo 94 procent zájemců, nejnižší úspěšnost byla v Praze. Tři čtvrtiny přijatých deváťáků se dostaly na školu, kam chtěly nejvíce. Na osmiletá gymnázia se nedostalo asi 53 procent uchazečů, u šestiletých gymnázií bylo neúspěšných zhruba 68 procent žáků.

Eva Mikulka Šelepová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme