Podezřelá koupě bytu radního Dvořáka zajímá policii

Pražský radní Filip Dvořák z ODS bude policistům vysvětlovat podivnou koupi lukrativního bytu v Pařížské ulici v centru hlavního města. Ke koupi obecního bytu, který byl před privatizací, údajně použil falešné smlouvy a daňový podvod. Celá transakce ho měla přijít na čtyři a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Dvořák | Foto: hl. m. Praha

Pražská policejní mluvčí ale nechtěla komentovat, zda už radního Dvořáka s souvislosti s podezřelou koupí vyslýchala. "V současné době policisté zjišťují, zda nedošlo k protiprávnímu jednání, ať už z jedné, či z druhé strany," řekla pouze. Výsledky šetření bude mít podle ní policie až během několika týdnů. "Je třeba pro rozhodnutí v této věci také spousta odborných posudků a znaleckých zkoumání," dodala mluvčí.

Z rozhovoru redaktorky České televize, která natáčela nájemkyni bytu 120metrového lukrativního bytu skrytou kamerou, vyplynulo, že se domluvila s radním Filipem Dvořákem takto: vzhledem k tomu, že neměla 540 tisíc korun na privatizaci bytu, vyplatil jí Dvořák čtyři miliony korun odstupného. Ve smlouvě ale byly vedeny jako půjčka - žena by tudíž z těchto peněz neplatila daň. Pak měl radní zaplatit ještě oněch 540 tisíc za privatizaci. Poté měla Bínová převést byt na radního. V ten samý okamžik se měla před notářem roztrhat i smlouva o půjčce.

To samé potvrdil i daňový poradce Jiří Vlk, kterého si Bínová v době prvních jednání s Dvořákem najala a který smlouvu nedoporučil.

Dvořák ale tvrdil, že Bínovou nezná a nikdy nikomu nic nepůjčil. Říká, že jde o cílený útok na jeho osobu v době, kdy ho pražská ODS nominovala pro podzimní komunální volby na post starosty Prahy 1. Jde o politický útok, prohlásil doslova. Proč by si ho ale dva svědkové vymysleli, na to nedokázal odpovědět. "Já osobně opravdu nevím, co za tím může být."

Nedokázal odpovědět ani na to, jak je možné, že advokát Jiří Dukát posílal Jiřímu Vlkovi smlouvy o koupi bytu i o půjčce s Dvořákovým jménem, adresou a rodným číslem k posouzení. E-maily od Dukáta má Jiří Vlk schované ve svém počítači. "Já si myslím, že v tuto chvíli se k tomuto nebudu vyjadřovat," reagoval na tyto informace radní.

Filip Dvořák na mimořádně svolané tiskové konferenci nicméně přiznal, že před půl rokem dostal od prostředníka nabídku na koupi bytu v Pařížské ulici. Podle svých slov ale o ni neprojevil zájem.

Předseda klubu zastupitelů za ODS Rudolf Blažek řekl, že Dvořák bude muset celou věc vysvětlit na zasedání klubu. Sám Dvořák o rezignaci neuvažuje, protože, jak tvrdí, nic neprovedl. Proti údajnému politickému útoku ze strany Bínové a Vlka se nehodlá bránit ani žalobou či trestním oznámením.

Martin Hromádka, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme