Podezřelé vylučování z plzeňské ODS

Mimořádný sněm svolalo na večer místní sdružení ODS Plzeň-Křimice. Jeho členové totiž vyloučili ze svých řad 47 svých kolegů, což vyvolalo řadu ostrých reakcí na všech úrovních strany. Kvůli tomuto, v dějinách ODS nebývale rozsáhlému vylučování, bylo křimickému sdružení nařízeno svolat znovu sněm a rozhodnutí zrevidovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sdružení Jiří Jahl trvá na tom, že vyloučení členové skutečně ve straně nepracovali a odmítali plnit i nejzákladnější povinnosti. Podle toho odhaduje i průběh dnešní schůze. V křimickém sdružení zůstalo 50 lidí, z nichž určitě většina v 18:00 do zasedačky obvodního úřadu Plzeň 3 přijde. Někteří sice přemýšlejí nad tím, že razantní krok vyvolal stejně razantní odezvu a že by možná stálo za to ho zrevidovat, ale pádné argumenty, které vedly k vylučování, stále trvají.

Podle Jiřího Jahla nemají na rozhodování členské základny vliv ani názory či požadavky z nejvyšších míst. Dnešní schůzky se podobně jako jedné z předchozích zúčastní místopředsedkyně ODS Libuše Benešová.

Markéta Kaclová, Markéta Čekanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme