Podezřelé vylučování z plzeňské ODS

Mimořádný sněm svolalo na večer místní sdružení ODS Plzeň-Křimice. Jeho členové totiž vyloučili ze svých řad 47 svých kolegů, což vyvolalo řadu ostrých reakcí na všech úrovních strany. Kvůli tomuto, v dějinách ODS nebývale rozsáhlému vylučování, bylo křimickému sdružení nařízeno svolat znovu sněm a rozhodnutí zrevidovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sdružení Jiří Jahl trvá na tom, že vyloučení členové skutečně ve straně nepracovali a odmítali plnit i nejzákladnější povinnosti. Podle toho odhaduje i průběh dnešní schůze. V křimickém sdružení zůstalo 50 lidí, z nichž určitě většina v 18:00 do zasedačky obvodního úřadu Plzeň 3 přijde. Někteří sice přemýšlejí nad tím, že razantní krok vyvolal stejně razantní odezvu a že by možná stálo za to ho zrevidovat, ale pádné argumenty, které vedly k vylučování, stále trvají.

Podle Jiřího Jahla nemají na rozhodování členské základny vliv ani názory či požadavky z nejvyšších míst. Dnešní schůzky se podobně jako jedné z předchozích zúčastní místopředsedkyně ODS Libuše Benešová.

Markéta Kaclová, Markéta Čekanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme