Podezřelý Arab vyvolal paniku v letadle ČSA

Kvůli muži, který se dobýval do pilotní kabiny, musel 19. ledna nouzově přistát stroj Českých aerolinií. Zprávu přinesl pražský deník Metro, který tvrdí, že arabský cestující byl ozbrojen nožem. Mluvčí aerolinií Dan Plovajko ale informace poopravil s tím, že Arab se pouze snažil telefonovat ze svého mobilního telefonu a nereagoval na výzvy posádky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo ČSA | Foto: Jan Rosenauer

Cestující arabské národnosti se podle Plovajka choval podezřele, nikoliv však agresivně. "Posádka letadla se proto dle stanovených postupů pro řešení podobné situace rozhodla zamezit cestujícímu v jeho chování tím, že mu odebrala aktivovaný mobilní telefon a nasadila pouta, která jsou na palubě letadla pro takovéto případy," vysvětlil mluvčí.

Dva pasažéři byli posádkou letadla požádáni o pomoc pro případ, že by Arab kladl odpor. Plovajko však zdůrazňuje, že toho nebylo zapotřebí. "Nebránil se a nechal se spoutat. Nebyl ozbrojen a ani u sebe neměl žádné nebezpečné předměty," uvedl.

Boeing 737 na pravidelné lince z Dubaje ve Spojených arabských emirátech do Prahy podle Metra nouzově přistál v bahrajnském hlavním městě Manámě. Poté, co byl násilník zatčen, pokračoval stroj v cestě do české metropole.

Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme