Podezřelý šéf ústecké nemocnice rezignoval

Ředitel ústecké Masarykovy nemocnice Petr Pollak dnes rezignoval. Stalo se tak pár týdnů po té, co byl nařčen z neoprávněného odběru elektrické energie ve svém rodinném domě. Případem se už zabývá i policie kvůli podezření z trestného činu krádeže. Kauzu dnes projednává i rada Ústeckého kraje, který je zřizovatelem nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem | Foto: Masarykova nemocnice v Ústí n. L.

"Důvodem mé rezignace je mediální aféra, která se rozpoutala kolem mé rodiny a která poškodila nejen mou rodinu, ale rovněž i nemocnici, kterou jsem řídil. Toto nemohu dále ignorovat," řekl Radiožurnálu Pollak.

Ústecký týdeník koncem dubna informoval o tom, že při kontrole v domě ředitele nemocnice energetici našli překlenutí elektroměru, což umožňuje odběr elektřiny ze sítě zadarmo. Pracovníci Severočeské energetiky po tomto zjištění podle listu přímo na místě vykalkulovali vzniklou škodu spolu s pokutou téměř půl milionu korun.

Pollakovi podle týdeníku závazek bez protestů podepsali. Neoprávněný odběr elektřiny ale dnes ředitel popřel. "Rozhodně popírám, že bych jakýmkoliv způsobem neoprávněně manipuloval s elektroměrem, či instaloval nebo nechal instalovat nějaké zařízení sloužící k neoprávněnému odběru elektrické energie," uvedl.

Ve stanovisku, které v pondělí Pollack poskytl novinářům, uvedl, že zákazníkem Severočeské energetiky je jeho žena. Požadovanou částku prý zaplatila, aby nebyli bez elektřiny. Podle Pollaka bylo zaplacení nutné také proto, aby mohli celou záležitost reklamovat.

Pollak dodal, že podle informací tisku byla kontrola v jeho domě provedena na základě udání. Proto považuje za jediné možné vysvětlení celé záležitosti to, že s elektroměrem neoprávněně manipuloval někdo, kdo ho potom energetikům udal. Elektroměr je podle něj z ulice volně přístupný.

Martin Hromádka, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme