Podezřelý z dnešního výbuchu v Olomouci dopaden

Neznámá nálož explodovala odpoledne v telefonní budce nedaleko hlavního vlakového nádraží v Olomouci. Při explozi nebyl nikdo zraněn. Policistům se po několika hodinách podařilo vypátrat muže, který výbuch může mít na svědomí. Bez dalších podrobností to potvrdila policejní mluvčí Marta Vlachová. Olomoucký kraj stále žije v obavách z bombových útoků, kterými státu hrozil neznámý vyděrač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo výbuchu | Foto: Vladislav Galgonek

"Policie zadržela podezřelou osobu a v současné době probíhá další vyšetřování," řekla Radiožurnálu policejní mluvčí. Neznámá nálož vybuchla ve čtvrt na dvě odpoledne v telefonní budce nedaleko olomouckého hlavního vlakového nádraží. Výbuch zničil skleněnou výplň budky a okna blízkého domu.

Život Olomoucka v minulých dnech narušilo hned několik incidentů. Neznámý vyděrač pohrozil sérií explozí a žádal od státu 10 miliónů korun. Na důkaz své akceschopnosti nastražil pod železniční most v Nových Sadech výbušný systém. Policie žádané peníze rozhodila podle jeho instrukcí, ale pachatel si je nevyzvedl.

Naposledy byli olomoučtí policisté a záchranáři v plné pohotovosti v neděli, kdy neznámý pachatel zamořil hypermarket na okraji města neznámým plynem. Osmnáct lidí se přiotrávilo. Zatím se nepodařilo zjistit, o jaký plyn šlo.

Podle policistů zatím nic nenasvědčuje tomu, že by dnešní exploze s nedávnou hrozbou bombovými útoky souvisela.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová, Marika Táborská, Adam Fritscher Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme