Podezření na TBC u jednoho z iráckých dětí v Motole

Jedno ze tří iráckých dětí v pražské nemocnici v Motole vyšetřují lékaři kvůli podezření na tuberkulózu. Dosavadní výsledky ale zatím tuto nemoc u malého Muhammada nepotvrdily. Moudřejší budou lékaři na začátku příštího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

malý Muhammad s maminkou | Foto: Jiří Hošek

Ročního Muhammada i s jeho maminkou lékaři preventivně separovali od ostatních pacientů. Podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové musí udělat ještě řadu vyšetření: "Byl pochopitelně umístěn na infekční oddělení, na izolaci."

Malého Muhammada jako jediného ze tří iráckých dětí převezených do Česka lékaři naší polní nemocnice v Basře nezrentgenovali. Nemají totiž k tomu potřebné technické zázemí. "Jsme vojenská polní nemocnice, nemáme tedy přístroje pro rentgenování takto malých dětí, nejsme na to zajištěni," vysvětluje velitel českého kontingentu Mojmír Mrva.

Podle něho lékaři v Basře nic nezanedbali a o jediném chybějícím vyšetření motolskou nemocnici informovali. "V e-mailu, který jsme obdrželi od fakultní dětské nemocnice v Motole byla poznámka, že vyšetření, která nebude možné provést v podmínkách polní nemocnice, si provedou lékaři v Motole na místě."

Pokud se podezření na tuberkulózu potvrdí, budou s největší pravděpodobností přeléčeni všichni, kteří přišli s ročním chlapcem do styku.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme