Podle analýzy ODS klesl počet měst, kde strana uzavřela koalici s ČSSD

Výkonná rada občanských demokratů dnes podle předsedy ODS Petra Nečase projednala analýzu povolebních vyjednávání ve městech. Jedním ze závěrů je i to, že neroste počet měst, ve kterých se na moci podílí ODS spolu s ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

„Jednoznačně vyvrací mediální mýtus, který je nepravdivě šířen o tom, že se zdvihla nějaká vlna spolupráce ODS a ČSSD na komunální úrovni,“ řekl předseda ODS a premiér Petr Nečas.

„Na příkladu 133 měst nad 10 tisíc obyvatel lze jednoznačně deklarovat, že počet komunálních spoluprací občanských demokratů a ČSSD bude po těchto komunálních volbách nižší než před čtyřmi lety a dokonce výrazně nižší než před osmi lety,“ vysvětlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci uvnitř ODS jsme ve Stalo se dnes hovořili s prorektorem institutu CEVRO a politologem Ladislavem Mrklasem.

Oblastní rada ODS také prověří, jestli na komunální úrovni někde vznikají koalice ODS s komunisty. Takový postup by podle Nečase odporoval rozhodnutí stranického sjezdu.

Nečas: Odchod Blažka z dozorčí rady nebyl vnitrostranickou věcí

Výkonná rada ODS se dnes zabývala odchodem místopředsedy ODS Pavla Blažka z postu předsedy dozorčí rady Lesů ČR. Podle premiéra Petra Nečase nebyl tento odchod vnitrostranickou věcí a výkonná rada ODS se tím prý zabývala jen krátce.

Místopředseda ODS Pavel Blažek podle svých slov odešel z dozorčí rady lesů sám a ne až po odvolání předsedou strany a premiérem Nečasem. Blažek tak kritizoval komunikace mezi vedením ODS. Nečas se už ke sporu s místopředsedou Blažkem nechtěl po jednání výkonné rady ODS vracet.

Politolog: Uvnitř ODS dochází k měření sil

Některé hlasy v ODS tvrdí, že za Blažkovým odchodem z dozorčí rady lesů je snaha Petra Nečase ukázat v ODS sílu poté, co proti jeho vůli vznikly koalice ODS a ČSSD ve velkých městech. Podle prorektora institutu CEVRO a politologa Ladislava Mrklase, dochází uvnitř ODS k určitému měření sil.

„Petr Nečas ve chvíli, kdy se stal předsedou ODS, slíbil celou řadu nejrůznějších změn a teď se ukazuje, že jeho síla změny prosadit bude o něco nižší než to vypadalo letos v červnu,“ řekl ve Stalo se dnes.

Připomněl, že Petr Nečas nikdy nepatřil mezi v ODS politiky, kteří by za sebou měli sjednocenou regionální organizaci. „Naproti tomu například postavení Pavla Blažka, který je členem ODS na jižní Moravě, vůbec není špatné. Hlavním poraženým tak bude ODS, protože vysílá navenek signály nejednoty. To ji stálo už v minulosti řadu bodů a tento neblahý trend dál pokračuje,“ uvedl.

Václava Marešová, Katka Brezovská, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme