Podle Bohuslava Svobody bude pražská ODS dál bojovat s nedůvěryhodnými členy

Pražská ODS chce i nadále bojovat s nedůvěryhodnými členy. V České televizi to prohlásil primátor hlavního města Bohuslav Svoboda. Občanští demokraté už dříve zrušili svá sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze - západ. V tuto chvíli se podle Svobody další podobné kroky nechystají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský primátor Bohuslav Svoboda byl zvolen předsedou pražské organizace ODS | Zdroj: ČTK

„Budeme všechny problémy s tím, že naši představitelé jsou nedůvěryhodní, všechny tyto personální otázky, řešit všemi prostředky. Jeden z těch prostředků je i rušení místních sdružení, oblastních sdružení nebo i řešení konkrétních osob jako takových. V tuto chvíli není žádný takový razantní krok připravován,“ uvedl Svoboda.

Podle senátora Jiřího Dienstbiera může po schválení nových stanov na posledním sjezdu do kandidátek svých organizací zasahovat i vedení ČSSD:

„Toto jsou nástroje pro extrémní situace. V případě, že se tam objeví osoba, která je naprosto nepřijatelná z etických hledisek, nebo tím, jak se v minulosti chovala třeba z hlediska plnění programových principů, tak v těch mimořádných situacích je potřeba takový zásah umožnit.“

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme