Podle části ČSSD by novým ministrem kultury mohl být František Ringo Čech

Ministrem kultury by podle části ČSSD mohl být František Ringo Čech. Tento hudebník, divadelník, publicista, malíř a bývalý poslanec za ČSSD k tomu uvedl, že je vlastně korunním princem sociální demokracie v kultuře a kdyby o to premiér stál, byly by mu jeho služby k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Ringo Čech | Zdroj: ČTK

V čele ministerstva kultury by si ho přáli vidět představitelé pobočky ČSSD v Praze 2 a zástupci platformy za renesanci ČSSD.

Paroubek ale naznačil, že jeho představa o budoucím prvním muži kultury je odlišná. O Dostálově nástupci chce definitivně rozhodnout do poloviny srpna, kdy vládě skončí dovolená. Jedním z vážných kandidátů by mohl být generální komisař české účasti na světové výstavě Expo 2005 v Japonsku Vladimír Darjanin.

Proti Darjaninově kandidatuře se však před několika dny při závěru Letní filmové školy v Uherském Hradišti postavila umělecká obec. Na dvacet českých umělců nabídlo premiéru Paroubkovi pomoc při hledání nového ministra kultury.

Iniciativu režisérů Jana Hřebejka a Jiřího Krejčíka podpořily osobnosti české kultury jako například Zdeněk a Jan Svěrákovi, Ladislav Smoljak, Jiří Macháček nebo Olga Sommerová. V otevřeném dopise vyzývají premiéra k uvážení jeho kroků a žádají ho, aby vybíral nového ministra pečlivě a promyšleně.

V politických kuloárech se mezi možnými nástupci Pavla Dostála zmiňuje také jméno poslance ČSSD Miloslava Kučery.

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme