Podle ČOI šidilo 39 procent kontrolovaných taxikářů

Kontroloři České obchodní inspekce během posledních dvou let odhalili celkem 113 nepoctivých taxikářů. Během let 2012 a 2013 provedla ČOI celkem 294 kontrol, z toho zjistila pochybení u 39 procent taxikářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

„Česká obchodní inspekce u taxikářů kontroluje dvě věci. To je správnost účtování podle zákona ochrany spotřebitele a dále povinnost taxikáře správně informovat zákazníka o ceně. To jsou dvě zásadní věci, které kontrolujeme,“ vysvětluje mluvčí ČOI Denis Gaidoš.

Pokud inspektoři zjistí i další pochybení, předají ho k prošetření příslušné instituci. To se týká například nezaplombovaných taxametrů, které kontroluje Státní meteorologický institut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Radiožurnálu byl jednatel AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička a tiskový mluvčí České obchodní inspekce Denis Gaidoš

Podle jednatele AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky ale šidí až polovina taxikářů. Nepoctivci používají na taxametru napojené takzvané turbo. Zařízení bývá ukryté pod řadicí pákou a dokáže navýšit účet.

Na internetu se nedávno objevil kamerový záznam, na kterém řidič AAA Radiotaxi okrade klienta právě popsaným způsobem. Jeho jednání natočil švédský turista a poprvé o něm informoval server Lidovky.cz.

Podle Kvasničky už zmíněný taxikář s dispečinkem AAA Radiotaxi nespolupracuje. Během roku z podobných důvodů ukončila firma spolupráci přibližně s dalšími deseti taxikáři.

Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme