Podle Hojdara jsou za jeho vyloučením mafiánské metody části mostecké ČSSD

O setrvání Josefa Hojdara v ČSSD má rozhodnout Ústřední výkonný výbor. Tak to navrhl sám poslanec, kterého ze strany ve čtvrtek vyloučila mostecká organice sociální demokracie. Podle Hojdara jde o komplot proti jeho osobě. Poslanec také kritizuje předsedu ČSSD Stanislava Grosse, který byl v jeho případu nečinný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Josef Hojdar | Zdroj: ČTK

"Já nevím, jestli se mu to hodí nebo nehodí, ale v každém případě neudělal nic proto, aby k tomu nedošlo," myslí si Hojdar. Josef Hojdar také tvrdí, že za jeho vyloučením z ČSSD je kupčení se členstvím ve straně. Hojdar řekl, že se do jedné z mosteckých organizací sociální demokracie dostávají mafiánské metody. Protože na ně opakovaně upozorňoval, rozhodla se ho prý tato skupina politicky zlikvidovat.

"Jestliže v jedné organizaci, která je v Mostě, jsou takové praktiky, že politika na schůzích se neřeší a schůze této organizace jsou víceméně pozvánky do hospody a při přijímání nových členů tito se ani schůzí neúčastní. Jestli to nazýváte kupčením, tak tomu tak říkejte," dodal Hojdar.

Josef Hojdar přesto oznámil, že i nadále chce zůstat členem Poslaneckého klubu ČSSD. Trvá ovšem na tom, aby o jeho setrvání v klubu rozhodli všichni poslanci strany v tajném hlasování.

Gross tvrdí, že se vyloučení Hojdara snažil zabránit

Předseda ČSSD Stanislav Gross nechápe, proč ho poslanec Josef Hojdar napadl. Během podvečerního jednání předsednictva ČSSD v Lidovém domě zopakoval, že se vyloučení Hojdara snažil zabránit.

"Asi to není pro kolegu Hojdara jednoduché, ale moc dobře tomu nerozumím. Několikrát jsem s ním seděl a při posledním jednání mi on sám řekl, abych do Mostu nejezdil, aby to nebylo vykládáno tak, že celou záležitost podporuji. Já jsem zde v Lidovém domě jednal několik hodin s vedením mostecké organizace a snažil jsem se jim tuto záležitost rozmluvit, protože toto rozhodnutí nepovažuji za rozumné," vyjádřil se Gross.

Grossova slova potvrzuje i šéf Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek: "Na těch schůzkách, ať to bylo grémium, na kterém jsem byl, nebo ta schůzka s panem Hojdarem, všude se Stanislav Gross výrazně angažoval, aby situaci uklidnil. Snažil se pomoci a rozhodně nesouhlasil s razantním postupem severočeské organizace."

Podle Grosse je nyní v první řadě důležité, že Hojdar dál zůstane členem poslaneckého klubu sociální demokracie. Dodal ale, že když se nakonec mostecká organizace rozhodla Hojdara členství ve straně zbavit, bude ČSSD její rozhodnutí respektovat.

"Pokud se sejde několik desítek lidí, kteří reprezentují základní článek sociální demokracie, a ti se takto jednoznačně rozhodnou a udělají to i po naléhání nejvyššího vedení strany, tak i my musíme uznat, že naše mandáty jsou odvozeny od členské základny a nemůžeme pohrdat jejich vůlí. Asi k tomu kroku měli nějaké důvody, byť si myslím, že to rozumné není," dodal Gross.

Viktorie Hošková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme