Podle Juráskové platí důvody k očkování dál

První vlna nové, takzvané prasečí chřipky pominula, důvody k očkování ne. Upozornila dnes před polednem ministryně zdravotnictví Dana Jurásková - a injekci si vyzkoušela doslova na vlastní kůži, v pražské nemocnici na Bulovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministryně Dana Jurásková při očkování | Zdroj: ČTK

V Ozvěnách dne připomněla, že začalo očkování osob, které jsou potřebné pro chod státu, ke kterým patří i o na z důvodu členství v krizovém štábu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O důvodech k očkování mluvila Dana Jurásková v Ozvěnách dne

"Odborný názor o tom, jak bude dál probíhat onemocnění, předpokládá, že pravděpodobně bude mít ještě druhou vlnu. Očekává se na přelomu ledna, počátkem února. Nicméně obava, že choroba ještě propukne stále trvá. Navíc nová chřipka se naprosto netypicky objevuje i v létě. V tuto chvíli Je velmi předčasné hodnotit, že onemocnění odeznělo," varovala Jurásková.

"Osoby, které jsou nemocné a byly identifikovány, že by toto onemocnění mohly získat - tak tam je očkování naprosto na místě," zdůraznila.

Odmítla postoj vysokého představitele Rady Evropy Wolfganga Wodarga, německého epidemiologa, který považuje věc za nafouklou ve prospěch farmaceutických firem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Chlíbek v pořadu Stalo se dnes.

"Já znám pouze jeden, tento odborný hlas, který se takto vyjadřuje. Odborníci z České republiky se s ním v tomto neshodují. Navíc se domnívám, že je to hodnocení stále ještě předčasné," uvedla Jurásková

To že stát objednal milion vakcín, není podle vědeckého sekretáře České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka přemrštěné. "Teď máme pocit, že nám vakcína zbývá. Ale nikdo nedokáže odhadnout, jestli přijde druhá vlna a v jaké síle," podotkl Chlíbek. Podle něj se tak počet objednaných vakcín stále může hodit.

Milan Kopp, Veronika Sedláčková, Alice Kottová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme