Podle Jurečky by se Zeman neměl opět ucházet o post prezidenta

Podle prvního místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky by současný prezident Miloš Zeman neměl příští rok znova kandidovat. Jako hlavní důvody vidí Zemanovy výroky a činy – například jeho nedávný bonmot o novinářích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman během návštěvy Čáslavi

Prezident Miloš Zeman během návštěvy Čáslavi | Zdroj: ČTK

Marian Jurečka v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že prezident Miloš Zeman by neměl znova kandidovat. Nevadí mu jeho zdravotní stav, má ale problém s jeho nevhodnými výroky a činy. Vadí mu například to, že hradní kancléř Vratislav Mynář je stále ve funkci bez bezpečnostní prověrky, nebo nedávné ‚vtipy' prezidenta s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem na téma likvidace novinářů.

Budu znovu kandidovat, oznámil Zeman svým příznivcům na Hradě

Číst článek

„Miloš Zeman by vůbec neměl kandidovat. S takto závažnými pochybeními si myslím, že tato země si zaslouží lepšího prezidenta," řekl Jurečka. Jako další prezidentovo pochybení přidal kauzu s hledáním článku Ferdinanda Peroutky. Navíc by si přál, aby ještě svůj vztah ke kandidatuře zvážil bývalý předseda vlády a Senátu Petr Pithart.

KDU-ČSL bude nasazení svého kandidáta na prezidenta řešit po květnovém sjezdu, případně již na něm. Šéf strany Pavel Bělobrádek již dříve řekl, že nepředpokládá, že by sjezd někoho nominoval.

Místopředseda hnutí ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) uvedl, že přestože šéf strany Andrej Babiš odmítá financovat jako kandidáta na prezidenta Martina Stropnického (ANO), strana o svém možném kandidátovi ještě nerozhodla. Podle něj by se mělo uskutečnit referendum uvnitř hnutí, rozhodnut by se mělo během prázdnin.
Zatím jsou podle dubnového průzkumu agentury Median pro Český rozhlas největšími protivníky současného prezidenta Zemana textař a podnikatel Michal Horáček a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme