Podle Klause byl Vondra výrazný ministr obrany. Lepší než jiní

Prezident republiky Václav Klaus hodinu jednal na Pražském hradě s odcházejícím ministrem obrany Alexandrem Vondrou. Jeho rezignace prezidenta překvapila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus přijal odcházejícího ministra obrany Alexandra Vondru | Zdroj: ČTK

Podle Václava Klause patřil Vondra k výraznějším ministrům obrany, které jsme měli:

„Tak já musím říci, že pana ministra Vondru znám jako jediného člověka z dnešní vlády 23 let. A uvědomil jsem si, že to byl také jediný ministr, se kterým si tykám. Takže to je třeba říci, abych to takto nahlas řekl.“

„Byl jsem tím rozhodnutím poněkud překvapen. Já pana ministra považoval za jednoho z výraznějších ministrů obrany, které jsme měli. Určitě lepší než řada, kteří byli před ním,“ poznamenal Václav Klaus.

Alexandr Vondra se s hlavou státu bavil o situaci v ODS, ve státě i Evropě. Došlo i na vlastní resort obrany. Vondra poděkoval Václavu Klausovi coby vrchnímu veliteli ozbrojených sil za spolupráci:

USA údajně chtějí odstupujícího ministra Vondru ve vedení NATO

Číst článek

„Dva a půl rolu byla výborná. Cítil jsem i v těch těžkých dobách podporu a je to něco, čeho si já osobně vážím.“

Ani dnes Vondra neupřesnil, co bude po odchodu z funkce dělat. Spekulace o jeho možném působení ve strukturách NATO nebo na některém velvyslaneckém postu odmítl.

Své rozhodnutí rezignovat potvrdil Vondra včera. Z vlády odejde k 7. prosinci. Rozhodl se tak prý už po senátních volbách, s rezignací ale čekal na schválení rozpočtu resortu. Svou rezignaci zdůvodnil ztrátou důvěry voličů v říjnových volbách.

Personální změny ve vládě Petra Nečase | Foto: ČTK

Milan Kopp, Lucie Husárová 1, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme