Podle Nečase by měl Bém rezignovat na poslanecký mandát

Bývalý pražský primátor Pavel Bém by měl okamžitě pozastavit členství v ODS. V tiskovém prohlášení to uvedl předseda strany Petr Nečas. Pokud to Bém v nejbližší době neudělá, podpoří prý Nečas kroky k jeho vyloučení. Premiér si také myslí, že by měl Bém kvůli kauze kolem odposlechů telefonátů s lobbistou Romanem Janouškem rezignovat i na poslanecký mandát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas při TK o pomoci eurozóně | Foto: Filip Jandourek

„Situaci kolem zveřejněných odposlechů Pavla Béma a Romana Janouška považuji za velmi závažnou a musí být řešena urychleně. Nelze obsah zveřejněných nahrávek přehlížet,“ uvádí premiér v tiskovém prohlášení.

Také ale píše, že kauza telefonátů mezi Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem, kdy měl Janoušek ovlivňovat chod magistrátu, je starou záležitostí a dnes již na magistrátu sedí jiní lidé a panují zde odlišné poměry.

Odposlechy ničí demokracii, prohlásil Klaus ke kauze Béma a Janouška

Číst článek

„Vždy jsem podporoval kroky primátora Bohuslava Svobody směřující k větší transparentnosti rozhodování na pražském magistrátu. Proto budu i nadále podporovat veškeré kroky pražského vedení ODS v tomto směru, aby si opět získalo důvěru veřejnosti,“ dodává.

Bém je nyní v zahraničí na protidrogové konferenci v gruzínském Tbilisi. Vzkázal, že se vzdát nehodlá a bude bojovat. Ze sněmovny prý neodejde, pokud se neprokáže, že by spáchal trestný čin.

Mluvčí premiéra Jakub Stadler vpodvečer Radiožurnálu potvrdil, že premiér chce s Bémem o celé záležitosti mluvit. O tom, kdy se vrátí do republiky, ale informace nemá.

ODS nemůže Bémovi členství ve straně pozastavit, pokud o to sám nepožádá. O pozastavení členství by pak rozhodovala místní rada jeho sdružení. Strana ale může bývalého primátora vyloučit. To může udělat buď místní sdružení nebo výkonná rada na návrh regionální rady.

ČRo 1 - Radiožurnál, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme