Švédsko 0:0 Norsko

Podle Nečase si Miloš Zeman předčasné volby ve skutečnosti nepřeje

Premiér Petr Nečas předpokládá, že budoucí prezident Miloš Zeman navštíví první jednání vlády po své březnové inauguraci. Podle něj je to naprosto přirozené. Nečas si také nemyslí, že by si Zeman opravdu přál předčasné parlamentní volby. Řekl to po společné schůzce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas se setkal s budoucím prezidentem Milošem Zemanem | Zdroj: ČTK

„Považuji za přirozené, že po inauguraci pana prezidenta bude první jednání, standardní jednání vlády, navštíveno panem prezidentem Zemanem. To je přirozené, normální, myslím si dokonce slušné a korektní jednání,“ uvedl Nečas.

S budoucí hlavou státu mluvil téměř dvě hodiny. Podle něj bylo jednání pracovní a korektní. „Byl to dlouhý, korektní, nicméně pracovní rozhovor, který se týkal základních témat zahraniční a domácí politiky a základního vymezení, které budeme muset aplikovat po nástupu pana prezidenta Zemana do jeho funkce. Myslím si, že nějaké vyloženě konfliktní body tam nebyly, s tím, že počítáme, že to nebyl rozhovor poslední,“ dodal předseda vlády.

Miloš Zeman pro mě dál zůstává názorovým nepřítelem, prohlásil Klaus

Číst článek

Nečas si také nemyslí, že by si nově zvolený prezident skutečně přál předčasné volby. „Myslím si, že je potřeba rozlišovat výroky, které jako kdyby jsou ještě součástí dobíhající volební kampaně, byť jsou to výroky pronesené až po volbách, a realistického postupu vysokého ústavního činitele. Myslím si, že předčasné volby nejsou ani přáním předsedy vlády - tady přiznávám, že je jistý konflikt zájmů - ale jsem přesvědčen, ani nově zvoleného prezidenta,“ poznamenal.

Miloš Zeman se dnes sešel také s končícím prezidentem Václavem Klausem. V příštích dnech Zemana ještě čeká jednání se šéfy většiny sněmovních stran. Do funkce bude jmenován 8. března.

Martina Spěváčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme