Podle ODA by mohl být leadrem čtyřkoalice Žantovský

Členové Ústředního sněmu Občanské demokratické aliance na dnešním mimořádném zasedání v Humpolci nominovali místopředsedu strany Michaela Žantovského na funkci leadera čtyřkoalice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I když se ODA nepodařilo ve čtyřkoalici prosadit, aby o leaderovi rozhodovalo tajnou volbou volební shromáždění složené ze čtyřkoaličních poslanců, senátorů a krajských zástupců, chce ODA podle Kroupy takové neoficiální setkání v nejbližších dnech svolat. Na sněmu se podle něj diskutovalo i o dalších jménech, což podle něj znamená, že ODA má dostatek osobností, které může nabídnout.

Žantovský nad vyslovenou důvěrou vyjádřil potěšení s tím, že ODA tuto kandidaturu v rámci čtyřkoalice nepřeceňuje, protože není největším partnerem. „Myslím si ale, že je dobře, když všechny strany čtyřkoalice budou mít své vlastní kandidáty, budou mít lidi, kteří ve čtyřkoalici představí svoji vizi o budoucnosti této země - v tom vidím smysl své kandidatury,“ vysvětlil.

Dalšími kandidáty jsou za KDU-ČSL Jaroslav Kopřiva, pravděpodobným kandidátem Unie svobody Karla Kühnla.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme