Podle odborů policisté o příplatky nepřijdou

Příjmy policistů a hasičů by se v novém roce mohly snížit ještě více, než čekali. Jak píší Hospodářské noviny, škrty se nedotknou jen jejich tabulkového platu, ale prý i příplatků a stravenek. To by znamenalo, že přijdou o víc, než zhruba o šest procent z celkových příjmů, jak se tvrdilo dosud. Policejní odbory tuto informaci ale vyvracejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - městská policie | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Doufám, že to tak nakonec nebude. Podle mých informací z posledních hodin by u policie mělo dojít ke snížení pouze o deset procent z tarifů. Z příjmu konkrétního policisty by to mělo být tedy 6,3 procenta. Nevím ale, jak to bude u hasičů. Příplatků by se tak škrty neměly dotknout, otázka je ale, jaká bude situace jednotlivých krajských ředitelství,“ říká předseda Nezávislých odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O policejních platech mluvil na Radiožurnálu předseda Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Milan Štěpánek

To, co se podle Štěpánka nejsnadněji snižuje a co se snižovalo již v letošním roce, jsou takzvané rizikové příplatky. Letos se také snížily příspěvky na stravenky tím, že se snížily odvody do fondu kulturních a sociálních potřeb na jedno procento. Navíc z platů, které jsou sníženy o deset procent.

Jan Piroch, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme