Podle Práva ČSSD vyloučila členy Přípravného výboru SPO

Bývalí ministři vlády Miloše Zemana byli údajně vyloučeni z ČSSD. Eduard Zeman, Jaromír Schling, Jan Fencl a Miloš Kužvart podle šéfa strany Jiřího Paroubka přestali být členy sociální demokracie. Paroubek to měl oznámit ve vnitrostranickém bulletinu, který má k dispozici deník Právo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Exministři se provinili tím, že se staly členy Přípravného výboru Strany práv občanů. Podle Eduarda Zemana je ale takový postup nezákonný, protože nová strana ještě nevznikla.

Politologové tuší konkurenci vůči ČSSD

Politolog Roman Joch před několik adny upozornil ve vysílání Radiožurnálu, že Zemanova reputace v ČSSD je ,zaslouženě dobrá'. "Více méně Miloš Zeman byl ten, kdo posbíral drobné levicové straničky a vytvořil z nich silnou sociální demokracii, která se pod jeho vedením stala stranou číslo 1 v České republice, byla to vládní strana dvě volební období za sebou."

Podle Romana Jocha by ale nová strana měla ve volbách mnohem větší šance, pokud by se Zeman stal lídrem a postavil se do čela kandidátky. Nejlépe pak v kraji, kde bude kandidovat i Paroubek.

"Pak by byl velkou hrozbou pro Paroubka a možná by měl i šanci dostat se nad pět procent. Pokud ale Miloš Zeman kandidovat nebude, tak výsledek této strany bude velice malý," myslí si politolog Joch.

Milan Kopp, Petr Pospíšil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme