Podle premiéra vyloučení poslankyň ze Strany zelených nezkomplikuje práci vlády

Vyloučení dvou poslankyň ze Strany Zelených podle premiéra Mirka Topolánka fungování vládní koalice neohrozí. Předseda vlády zdůraznil, že s oběma už několikrát vládní koalice o svých návrzích jednala individuálně. Na tom se podle Topolánka nic nezmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Jakubková, Olga Zubová | Zdroj: ČTK

"Obě poslankyně, které budou v tomto případě nezařazené, nečlenky Strany zelených, jsou v režimu vyjednávacím, stejně jako jiní nezařazení poslanci, takže je možnost jednat s nimi individuálně a v tomto smyslu určitě jednat budeme. Takže pro vládu to neznamená nějakou větší komplikaci, než-li byl ten stav před tím," řekl Topolánek.

Republiková rada Strany zelených vyloučila čtyři své členy na nedělním jednání. Mimo zmiňovaných poslankyň byla nucena opustit partaj také její místopředsedkyně a exministryně školství Dana Kuchtová a Martin Čáslavka.

Předseda Strany zelených Martin Bursík se domnívá, že to stranu posílí a voliči se od ní neodkloní. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu připustil, že pokud zelení nezískají v červnových volbách do Evropského parlamentu ani jeden mandát, vyvodí z toho pro sebe důsledky. Přímou otázku, jestli to znamená, že odejde z vedení strany, ale nechal Bursík bez jasné odpovědi. Nechce o tom prý spekulovat v momentě, kdy zelení startují volební kampaň.

Milan Kopp, Václava Vařeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme