Podle Sobotky by premiér měl začít vést dialog s opozicí

Sociální demokracie získala většinu v Senátu. Podle jejího předsedy Bohuslava Sobotky bude proto požadovat post předsedy horní komory Parlamentu. Hlavní důvod neúspěchu ODS vidí v tom, že premiér rozčaroval velkou část české veřejnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD, uprostřed) během tiskové konference ČSSD.

Bohuslav Sobotka (ČSSD, uprostřed) během tiskové konference ČSSD. | Foto: Tomáš Adamec

Statutární předseda strany Bohuslav Sobotka prohlašuje, že výsledky voleb jsou důvodem pro to, aby koaliční vláda změnila své reformní úsilí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátní volby očima předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky

„Doposud uplynulé tři měsíce vláda promarnila, nevedla s námi žádná jednání o své politice, o připravovaných reformách. Výsledek senátních voleb jasně naznačil, že by vláda měla začít vést dialog s opozicí, jinak bude narážet na problémy při schvalování legislativy na půdě Senátu,“ říká předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zároveň dodává, že by premiér neměl hrát hru ‚proti všem‘, zejména ne proti většině občanů a měl by vést dialog a snažit se získávat pro svoje reformy podporu.

„Inteligentní premiéři ve vyspělých zemích postupují tímto způsobem. Petr Nečas proti sobě uplynulé tři měsíce proti sobě postavil velkou část české veřejnosti a proto také prohrál volby do Senátu,“ míní Sobotka.

ČSSD bude usilovat o post předsedy horní komory Parlamentu. „Chceme prolomit monopol ODS na nejvyšší ústavní funkce v naší zemi, protože má ODS má v tuto chvíli předsedu vlády, předsedu Sněmovny, předsedu Senátu, prezidenta. Bylo by dobré, kdyby se mezi vysokými ústavními činiteli objevil také reprezentant hlavní opoziční strany,“ dodává předseda ČSSD.

Jitka Hanžlová, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme