Podle soudu byla výpověď Zdeňka Šarapatky z Úřadu vlády nezákonná

Výpověď Zdeňka Šarapatky z Úřadu vlády byla neplatná. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1. Bývalý šéf sekce premiéra na Úřadu vlády byl k loňskému 1. říjnu odvolán z funkce, údajně kvůli reorganizaci a chybějící bezpečnostní prověrce. Současně dostal výpověď. Jeho právník Jaroslav Kratochvíl ji ale považoval za mimoprávní a účelovou a soud se dnes k němu přiklonil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

U Obvodního soudu pro Prahu 1 dnes přednesly obě strany závěrečné řeči. Jak tvrdí zástupce Zdeňka Šarapatky Jaroslav Kratochvíl, postup Úřadu vlády byl protiprávní a nezákonný. Podle něj byla na Úřadu vlády volná jiná místa, kde jeho klient mohl díky svojí praxi a vzdělání pracovat.

Právní zástupkyně Úřadu uvedla, že žaloba nebyla důvodná. Věra Bodnárová míní, že Šarapatka byl do své funkce jmenován a následně odvolán, a to podle zákona.

Soud se ale přiklonil na stranu žalujícího a rozhodl, že je výpověď neplatná a volná místa pro uplatnění Zdeňka Šarapatky existovala. Zástupkyně Úřadu vlády zatím neví, jestli se proti dnešnímu verdiktu odvolá:

"Soud rozhodoval výhradně a jedině o platnosti či neplatnosti výpovědi. Sdělil, že je neplatná pouze proto, že nebyla nabídková povinnost. Ani pro jedno z těch míst, která tam byla volná, se nedomníváme, že pan Šarapatka splňoval kvalifikační předpoklady."

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl Šarapatka, o návratu na své původní místo zatím neuvažuje: "Počkám, s čím přijde Úřad vlády, byť se domnívám, že ten dům, Strakova akademie, je pro mě prokletým. Není to spor o penězích - je to spor o to, zda vůbec existuje v této zemi aspoň malá spravedlnost."

Marián Vojtek, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme