Podle Svazu lyžařů Kumpošt při přípravě mistrovství světa nepochybil

Český Svaz lyžařů očistil jméno bývalého prezidenta organizačního výboru lyžařského šampionátu Liberec 2009 Romana Kumpošta. Podle usnesení revizní komise svazu nezjistil audit hospodaření, který si zadala nová šéfka Kateřina Neumannová, žádná závažná pochybení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kumpošt, bývalý prezident organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 | Zdroj: ČTK

Romana Kumpošta odvolal v červenci výkonný výbor pořadatelského sdružení mistrovství na nátlak ministerstva školství. Kateřina Neumannová si už nyní vybudovala nový organizační tým bez Romana Kumpošta.

Názor svazu lyžařů by podle Neumannové už neměl nijak ovlivnit další přípravy šampionátu: "Ve výkonném výboru jsou dva zástupci Svazu lyžařů, nicméně je tam ještě zástupce města, kraje a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tento názor nesdílejí všichni ostatní. Je na posouzení výkonným výborem, jak se k tomu postaví. Že by to něco zásadního změnilo, to si nemyslím. Na druhou stranu nechci předjímat běh událostí v budoucnu, ale toto je pouze názor Svazu lyžařů."

Ivana Bernáthová, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme