Podle Topolánka je nutné pokračovat v ratifikaci Lisabonské smlouvy

Ve schvalování Lisabonské smlouvy je potřeba pokračovat. V České televizi to uvedl předseda ODS Mirek Topolánek. Na předvolebním sjezdu polské konzervativní strany Právo a spravedlnost tvrdil, že smlouva je mrtvá a neodpovídá realitě 21. století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: Tomáš Adamec

Česko podle Topolánka schválením dokumentu platí cenu za společná unijní pravidla. Cena za neschválení smlouvy je přitom podle předsedy občanských demokratů příliš vysoká: "Proto jsem doporučil poslancům za ODS, aby hlasovali pro ratifikaci. Cena za neratifikaci, tedy odsunutí Česka na periferii Evropské unie, mě vedlo k tomu, abychom tuto smlouvu propustili."

Topolánek dále uvedl, že i přes pochybnosti, některé země nikdy nechtěly zánik Lisabonské smlouvy: "Přes velké pochybnosti a výhrady žádná z našich zemí, myšleno Velká Británie, Polsko, Česká republika, nikdy nechtěla, nechce a nebude chtít zrušení tohoto projektu."

Lisabonská smlouva už v Česku prošla Poslaneckou sněmovnou i Senátem. Teď jí ještě musí podepsat prezident Václav Klaus. Skupina senátorů ji chce ale znovu napadnout u Ústavního soudu.

Přečtěte si také:
M. Topolánek: Lisabonská smlouva o EU je mrtvá
Mimoprávní aspekty sporu o prezidenta Klause a Lisabonskou smlouvu
Politolog Lukáš Pachta: Nemyslím, že by Irsko odmítlo Lisabonskou smlouvu i podruhé
Füle: EU Irsku zaručí, že jim schválení "Lisabonu" nevezme současné pravomoci

Petr Medek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme