Podle vězeňské služby smrt obviněného z vraždy Aničky nikdo nezavinil

Vězeňská služba ve zprávě pro ministra spravedlnosti odmítá, že by pochybila při hlídání muže obviněného z vraždy devítileté školačky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vazební věznice v Teplicích | Foto: Vězeňská služba ČR

Otakar T. se před týdnem v pankrácké vazební věznici pokusil o sebevraždu a na následky zranění později zemřel.

Markéta Prunerová z Vězeňské služby Radiožurnálu potvrdila, že se zprávou už se seznamuje ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil:

„Obsahem zprávy pro pana Pospíšila, je chronologický výčet toho, co se dělo v uplynulých dnech, jaké byly úkony, skutečnosti, co se týká případu, jak probíhalo vyšetřování.“

„A vyšetřování ukázalo, že vězeňská služba opravdu nepochybila a co se týká zavinění další osoby, o kterém se také spekulovalo, tak to je jednoznačně vyloučeno,“ uvedla Prunerová.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil řekl, že bude chtít na základě této zprávy s šéfem vězeňské služby hledat systémové změny v ostraze a ochraně vězňů. "Budu chtít nejen závěr, zda byl či nebyl porušen zákon nebo zda došlo k pochybení, ale budu chtít také slyšet, jak je zajištěna ostraha a ochrana osob ve vazbách v České republice ve srovnání například s Německem a jinými zeměmi," uvedl Pospíšil.

Otakar T. se pokusil v pankrácké vazební věznici o sebevraždu oběšením. Ve vážném stavu byl poté převezen do střešovické nemocnice, kde později zemřel. Před sebevraždou muž nechal dopis na rozloučenou, v něm se však k vraždě ani znásilnění devítileté školačky nepřiznal.

Před úmrtím jedenačtyřicetiletý podezřelý v kauze devítileté školačky čelil obvinění z trestných činů vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. Muž však policii vždy tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil. Testy DNA ale prokázaly, že držel v ruce její batoh.

Milan Kopp, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme