Podle Vondry prochází ODS renesancí

Nový místopředseda ODS Alexandr Vondra nechce ani po kongresu, který si vybral zcela nové vedení strany, mluvit o nové ODS. Podle něj spíš strana prochází renesancí. „Před pár dny bych ještě tak silnou podporu nečekal. Myslím, že rozhodla atmosféra na kongresu. ODS musela vyslat jasný signál, že se mění,“ řekl Vondra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na místopředsedu ODS Alexandr Vondra | Foto: Tomáš Adamec

Změnu atmosféry na kongresu zaznamenal i komentátor Radiožurnálu Petr Nováček. „Kromě dvou kongresů jsem byl na všech. Na tomto byla zřetelně jiná atmosféra. Bylo vidět, že lidem tam spadl kámen ze srdce, když se poprvé ukázalo, že neplatí dohody regionů, ale že lidé hlasují podle svého přesvědčení,“ všimnul si Nováček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátor a místopředseda ODS Alexandr Vondra a komentátor Radiožurnálu Petr Nováček v Ozvěnách dne.

Podle Nováčka to ale nebyl kongres přelomový, protože přelom musí u ODS nastat teprve časem. Ostatně Vondra se na to dívá podobně.

„Nemluvil bych o nové ODS, ale spíše o její renesanci. Musíme udělat především dvě věci. Zaprvé generovat politiky, kteří ponesou politická témata, více politiku přenést ze zákulisí do veřejného prostoru. Jsem přesvědčen, že to povede k posílení naší důvěryhodnosti navenek,“ prohlásil Vondra.

ODS podle něj nyní musí také nastavit jasná pravidla fungování mezi politikou a byznysem. „Je jasné, že pravicové strany s podnikatelským sektorem vždycky komunikovat budou. Ale je třeba zároveň nastavit pravidla tak, aby politika nebyla ve vleku vybraných privátních zájmů,“ podotkl nový místopředseda ODS.

Alice Kottová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme