Podle výzkumu pro ČRo má velká koalice nízkou podporu

Podle exkluzivního výzkumu agentury SCaC pro Český rozhlas je vládní koalice ODS, KDU-ČSL a Strany zelených přijatelná pro 63 procent dotázaných. Nejméně si takovou koalici přejí levicové strany, příznivci ČSSD vidí jako nejschůdnější variantu menšinovou vládu ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek a J. Paroubek | Zdroj: ČTK

Jak dodává analytička společnosti SCaC Jana Hamanová, nízkou podporu dotázaných má případná velká koalice ODS a ČSSD: " Tam ta podpora je kolem zhruba 30 procent. To znamená není to nějak výrazný předpoklad, že by voliči ocenili, kdyby se ty dvě největší strany dohodly. Podpora pro velkou koalici je vyšší u voličů ČSSD než u voličů ODS, ti tuhletu vládu považují za jednu z nejméně představitelných."

Kvůli politické situaci po volbách se chce ještě o tomto víkendu Předseda ODS Mirek Topolánek sejít s premiérem a šéfem sociální demokracie Jiřím Paroubkem. Topolánek to řekl po jednání lídrů případné středopravé koalice, kterou sestavuje s lidovci a zelenými. Shodli se na rozdělení křesel ve vládě v poměru ODS 9 a menší strany po třech postech.

Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme