Podmáčená zeď zdemolovala dům na Prostějovsku

V Konici na Prostějovsku se ráno zřítila podmáčená zeď na rodinný dům. Padajíc suť stavbu vážně poškodila a zasypala také plynové láhve, z nichž uniká plyn. Hasiči museli z domu evakuovat rodinu včetně tří dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič | Foto: Hasiči Varnsdorf

"Zřejmě vlivem podmáčení se zřítila šestimetrová zeď stojící ve svahu za domem ve vzdálenosti asi 1,5 metru na část přízemního rodinného domu," řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Podotkla, že v domě jsou zasypány plynové lahve, z nichž některé jsou poškozeny a uniká tak odtud plyn. "Hasiči zatím lahve nenašli a nevyprostili je. Nevíme tedy, kolik jich je," dodala mluvčí.

Hasičům na pomoc dorazila i jednotka vojáků ze 156. Záchranného praporu Olomouc. Společně teď musí objekt rozebrat a zajistit proti požáru. Zeď sjela k domu i s autem, které stálo poblíž. Vůz se však podařilo hned vyprostit.

O pětičlennou rodinu se zatím postaralo město. Podle starosty Petra Kašparovského mají zajištěno náhradní ubytování. "My jsme je preventivně nenechali nazpátek do domu jít do doby, dokud nebudeme mít vyjádření statika. Nejnutnější věci mají v hotelovém pokoji a v průběhu zítřka se budou stěhovat do objektu města," řekl Kašparovský.

Martin Hromádka, Igor Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme