Podmínka a zákaz řízení pro Kadlece neplatí. Soud rozsudek špatně vyhotovil

Podmínka a dvouapůlletý zákaz řízení pro bývalého policistu Karla Kadlece neplatí. Rozhodl tak odvolací soud, který případ vrátil k novému projednání. Podle obžaloby Kadlec loni naboural dvě auta v pražských Nuslích, když řídil opilý. Při další nehodě v dubnu na Vinohradech poškodil 29 vozů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expolicista Karel Kadlec řídí, i když na Vinohradech opilý naboural desítky aut

Expolicista Karel Kadlec řídí, i když na Vinohradech opilý naboural desítky aut | Foto: zdroj: ČT24

Soud nemá pochyby o důkazech, které svědčí proti Kadlecovi. Trest pro něj odmítl potvrdit kvůli tomu, že podřízený soud špatně vyhotovil rozsudek. Obvodní soud pro Prahu 2 tak bude muset kauzu projednat znovu. Nehodou se bude zabývat potřetí.

Kadlec loni v březnu podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě pak při couvání narazil do auta asistenční služby, která na místo přijela.

Podle předsedy odvolacího senátu Václava Kašíka shromážděné důkazy nasvědčují tomu, že Kadlec řídil auto ve stavu, kdy pro to nebyl způsobilý. „V tomto směru důkazy o vině obžalovaného svědčí," řekl.

Nekvalitní zpracování rozsudku

Odvolací soud ale prý nemohl napadený rozsudek potvrdit kvůli nekvalitně zpracovanému písemnému vyhotovení rozsudku.

„Rozsudek například obsahuje pasáže, a to docela obsáhlé pasáže, které se týkají úplně jiného obžalovaného. Jsou tam přetažené protokoly z hlavního líčení. Rozsudek vypadá v podstatě tak, že si samosoudce povídá se svědky. To do rozsudku rozhodně nepatří," prohlásil Kašík.

Kadlec tvrdil, že před nehodou alkohol nepil. Jeho advokát Karel Brückler ve středu při odvolání namítal, že svědci necítili z Kadlecova dechu alkohol. Policisté podle něj také neměli v pořádku přístroj na měření.

„Není jednoznačně prokázáno, že v době nehody byl můj klient ve stavu vylučujícím řízení motorových vozidel," řekl Brückler. Rozsudek žádal zrušit a předat k vyřešení přestupkovému orgánu.

K soudu přijel Kadlec tramvají

Kadlec se nechtěl k rozsudku příliš vyjadřovat. Počkat chce až do nového rozhodnutí soudu. Novinářům sdělil, že k soudnímu jednání přijel tramvají. „Už jsem jednou řekl, že dokud soud nerozhodne, tak řídit nebudu. Toho se držím a budu se toho držet i po tomhle rozsudku. Za volantem mě skutečně neuvidíte," oznámil.

Nechystá se ani vyzvednout nový řidičský průkaz, který na něj čeká na pražském magistrátu.

Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve loni Kadlece nepotrestal. Odvolací soud však vyhověl stížnosti státního zástupce a případ mu vrátil k novému projednání, kde se rozhodlo o nepravomocném podmíněném trestu.

Bývalý učitel policejní akademie čelí obvinění také za jinou nehodu, při které v dubnu na pražských Vinohradech naboural 29 vozidel. Podle vyšetřovatelů byl pod vlivem alkoholu a léků.

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD po druhém incidentu propustil Kadlece ze služebního poměru.

Kadlec znovu boural i na konci srpna, poškodil přitom další dvě auta. Tuto nehodu řeší pražský magistrát.

ČTK, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme