Podmínka pro majitele psa, který napadl dítě

S dvouletým podmíněným trestem odešel od Okresního soudu v Karviné Lubomír Hofman, jehož pes v červnu letošního roku pokousal v Havířově čtyřletou holčičku. Štěně stafordshirského teriéra se na dívku nečekaně vrhlo a zakouslo se jí do obličeje. Čtyřletá Klárka se musela podrobit několika složitým plastickým operacím. Podle verdiktu soudu musí Lubomír Hofman ve zkušební době pěti let rodičům holčičky zaplatit veškeré náklady na léčbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Soudce Otakar Chmiel uvedl, že právě proto obžalovaného neposlal do vězení. Pokud by totiž majitele teriéra odsoudil k odnětí svobody, ten by po návratu z vězení nemusel najít zaměstnání, a nezaplatil by "nikomu nic". "Je otázka, co je prospěšnější pro společnost a rodinu. Po všech těchto úvahách, tak jak zákon stanoví, jaký by měl být účel trestu, jsem dospěl k závěru, že právě tento druh trestu bude účelnější pro společnost, rodinu i pro samotného obžalovaného", zdůvodnil své rozhodnutí soudce.

K dalšímu podobnému případu došlo v Ostravě. Volně pobíhající rotvajler, který utekl ze zahrady majitele, pokousal na ulici dva muže. Druhým napadeným byl policista. Policie prozatím případ vede jako přestupek, kdyby ale doba léčení zraněných mužů přesáhla šest týdnů, může být majitel stíhán pro ublížení na zdraví z nedbalosti.

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme