Podmínky prodejních akcí by se měly zpřísnit, rozhodla o tom sněmovna

Poslanci zpřísnili podmínky pro pořádání předváděcích prodejních akcí. Na letácích budou nejspíš muset být i ceny nabízeného zboží, aby si lidé mohli zjistit, jestli je nabídka výhodná. Pořadatelé předváděcích prodejních akcí by nově nesměli na akcích ani v dalších sedmi dnech po nich přijímat od kupujících peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letáky zvoucí na předváděcí akce | Foto: Jana Matznerová

Zamezit by to mělo případům, kdy kupující využije práva odstoupit od smlouvy, ale nevyjde to třeba proto, že podnikatel sídlí na vymyšlené adrese a jako kontakt uvádí poštovní box nebo dokonce společnost zruší.

„Největší průlom je, že bude asi možné legálně pořizovat záznam na těchto akcích a používat ho jako důkazní materiál,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD.

Novela má také zavést možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Do zákona se podle poslance Radka Vondráčka z hnutí ANO dostalo i zpřesnění podmínek pro zřizování registrů s údaji o platební morálce a dluzích klientů:

„Spotřebitel bude chráněn sám proti sobě. Když bude zřejmé, že je zadlužen, další půjčku nedostane, protože by to bylo nad jeho síly.“

Novelu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme