Podnikatel Fischer uspěl ve sporu o své boeingy

Podnikatel Václav Fischer uspěl u Ústavního soudu. Bránil se tomu, že Městský soud v Praze rozhodl o prodeji dvou letadel Boenig, které Fischerova cestovní kancelář pořídila v roce 1997.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo u terminálu | Foto: Jan Rosenauer

Oba stroje podle rejstříku Úřadu pro civilní letectví patří společnosti AMF, tedy Aircraftleasing Meier und Fischer, kde má Václav Fischer podíl. Prostřednictvím této společnosti je koupil před deseti lety pro svoji cestovní agenturu Fischer Air. O tato letadla vede spor společnost AMF se správcem konkurzní podstaty Josefem Cupkou.

Václav Fischer tvrdí, že letadla jsou v majetku obchodní společnosti, a tudíž neměla být do konkurzu na jeho osobní majetek vůbec zahrnuta. Městský soud v Praze však prodej letadel povolil. Ústavní soud ale jeho rozhodnutí zrušil s tím, že byla porušena práva Fischerovy obchodní firmy Aircraftleasing Meier und Fischer. Soudci Ústavního soudu zároveň vyzvali k tomu, aby se co nejdříve rozhodlo, komu vlastně boeingy patří.

Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme