Podnikatel Janoušek půjde před soud s přísnější právní kvalifikací

Státní zástupce se rozhodl zpřísnit právní kvalifikaci činu obviněného podnikatele Romana Janouška. Ten loni v opilosti srazil svým vozem ženu. Dosud ho žalobce vinil z úmyslného těžkého ublížení na zdraví, teď mu ale hrozí mnohem přísnější trest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní rekonstrukce nehody lobbisty Romana Janouška v Praze | Zdroj: ČTK

Státní zastupitelství ke změně kvalifikace nechtělo říct podrobnosti, dokud se o ní nedozví Janoušek a jeho advokát.

Je ale jisté, že jiné zpřísnění než na pokus o vraždu nepřipadá v úvahu. Odpovídá tomu i fakt, že případ definitivně převzalo Městské státní zastupitelství v Praze, do jehož kompetence spadají tyto zvlášť závažné trestné činy.

Janouškovi by tak teď mohl hrozit trest vězení v délce deseti až osmnácti let. Dosud byl stíhán za úmyslné těžké ublížení na zdraví se sazbou do tří do deseti let a za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podnikatel srazil letos v březnu 51letou ženu a způsobil jí vážný úraz hlavy a další poranění, například komplikovanou zlomeninu kotníku. Od nehody ujel, a když ho policisté dostihli, naměřili mu při dechové zkoušce přes dvě promile alkoholu.

Podle znaleckých posudků mohl Janoušek ženu vidět, její zranění je proto posuzováno jako úmysl. Délku případného trestu může pozitivně ovlivnit to, že podnikatel poškozenou odškodnil. Přesnou částku však obě strany pečlivě tají.

Vedle této nehody se o Janouška zajímá i protikorupční policie. Detektivové zkoumají úlohu lobbisty při prodeji pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce.

Lobbista Janoušek dnes prý v Praze havaroval, srazil ženu a ujel | Foto: ČTK

Martin Drtina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme