Policisté obvinili podnikatele z Domažlic z neoprávněného čerpání dotací. Škoda je 35 milionů korun

Jihočeská policie zadržela pětačtyřicetiletého podnikatele z Domažlic, který podle ní podvody způsobil škodu 35 milionů korun. Kriminalisté jej viní z toho, že krátil daň a neprávem čerpal dotace. Muž je ve vazbě, hrozí mu až desetileté vězení. Policie o případu informovala na svém webu.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České peníze (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Kriminalisté uvedli, že zadržený předkládal ke zdanění nepravdivé faktury.

Neznámý muž chtěl vylákat z důchodců 700 tisíc, předání peněz překazil až všímavý taxikář

Číst článek

Navíc požádal ministerstvo průmyslu a obchodu o dotaci na nová pracovní místa v rámci vyhlášené výzvy operačního programu podnikání a inovace.

„Prezentoval se jako úspěšný podnikatel v oblasti poskytování cloudových služeb. Uváděl a dokladoval zaměstnání několika osob, ty však nikdy neuzavřely pracovní smlouvu ani žádnou dohodu s podvodnou cloudovou korporací,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté muže zadrželi u jeho matky. Podle nich chtěl podnikatel uprchnout do Brazílie. Policie jej obvinila ze zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie a z krácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme