Podnikatel Kočka pozastaví své členství v ČSSD. 'Nechci, aby někdo stranu poškozoval,' říká

Podnikatel Jan Kočka kvůli obvinění pozastaví své členství v ČSSD. Stejně jako jeho otec Václav Kočka starší je dlouholetým členem strany na Praze 7. Podle České televize byl syn provozovatele Matějské pouti součástí skupiny, která měla připravit stát o 415 milionů. On sám to ale zpochybňuje.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Jan Kočka na březnovém sjezdu ČSSD v Brně se svým otcem Václavem Kočkou starším | Foto: Petr Topič/ MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Samozřejmě že ano," potvrdil serveru iROZHLAS.cz Jan Kočka informaci, že načas přeruší své členství v pražské organizaci. „Nechci, aby někdo poškozoval ČSSD," doplnil.

Obvinění Jana Kočky? Rozhodně to není kvůli 415 milionům, vyvrací podnikatel

Číst článek

Podle místopředsedy pražských sociálních demokratů Jiřího Bodenlose jde o běžnou praxi. „Většinou to bývá tak, že se navrhne členovi pozastavení členství. Většinou si to ale členové pozastavují sami, mělo by to tedy vycházet od něj (Jana Kočky – pozn. red.)," popsal.

Pokud by však byl podnikatel nakonec obžalován, mohl by stranu podle Bodenlose opustit natrvalo. „Pokud neudělá člen ten první krok sám, tak v každém případě se o tom uvažuje. Měla by pak jednat jeho obvodní organizace. Pokud nejedná, přebírá to kraj," pokračoval.

Jan Kočka

Jan Kočka je syn Václava Kočky staršího, provozovatele Matějské pouti na holešovickém Výstavišti, a dlouholetým členem ČSSD. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch hoteliér Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

Pražští sociální demokraté přitom zasednou už v pondělí odpoledne. Zabývat se mají volební kampaní a také otázkou návratu bývalého předsedy Jiřího Paroubka do strany. Dotknout se tak mohou právě i angažmá Kočky. „Je to tak čerstvé. Ale je možné, že se o tom neformálně pobavíme, jak by měl postupovat," dodal Bodenlos.

Jan Kočka své obvinění serveru iROZHLAS.cz potvrdil, konkrétní ale být nechtěl. Podle České televize ho kriminalisté viní z daňových úniků. Měl být součástí skupiny, která měla připravit stát o 415 milionů korun. On sám to ale odmítl.

Kristýna Guryčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme