Podnikatel Kočka pozastaví své členství v ČSSD. 'Nechci, aby někdo stranu poškozoval,' říká

Podnikatel Jan Kočka kvůli obvinění pozastaví své členství v ČSSD. Stejně jako jeho otec Václav Kočka starší je dlouholetým členem strany na Praze 7. Podle České televize byl syn provozovatele Matějské pouti součástí skupiny, která měla připravit stát o 415 milionů. On sám to ale zpochybňuje.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Jan Kočka na březnovém sjezdu ČSSD v Brně se svým otcem Václavem Kočkou starším | Foto: Petr Topič/ MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Samozřejmě že ano," potvrdil serveru iROZHLAS.cz Jan Kočka informaci, že načas přeruší své členství v pražské organizaci. „Nechci, aby někdo poškozoval ČSSD," doplnil.

Obvinění Jana Kočky? Rozhodně to není kvůli 415 milionům, vyvrací podnikatel

Číst článek

Podle místopředsedy pražských sociálních demokratů Jiřího Bodenlose jde o běžnou praxi. „Většinou to bývá tak, že se navrhne členovi pozastavení členství. Většinou si to ale členové pozastavují sami, mělo by to tedy vycházet od něj (Jana Kočky – pozn. red.)," popsal.

Pokud by však byl podnikatel nakonec obžalován, mohl by stranu podle Bodenlose opustit natrvalo. „Pokud neudělá člen ten první krok sám, tak v každém případě se o tom uvažuje. Měla by pak jednat jeho obvodní organizace. Pokud nejedná, přebírá to kraj," pokračoval.

Jan Kočka

Jan Kočka je syn Václava Kočky staršího, provozovatele Matějské pouti na holešovickém Výstavišti, a dlouholetým členem ČSSD. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch hoteliér Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení.

Pražští sociální demokraté přitom zasednou už v pondělí odpoledne. Zabývat se mají volební kampaní a také otázkou návratu bývalého předsedy Jiřího Paroubka do strany. Dotknout se tak mohou právě i angažmá Kočky. „Je to tak čerstvé. Ale je možné, že se o tom neformálně pobavíme, jak by měl postupovat," dodal Bodenlos.

Jan Kočka své obvinění serveru iROZHLAS.cz potvrdil, konkrétní ale být nechtěl. Podle České televize ho kriminalisté viní z daňových úniků. Měl být součástí skupiny, která měla připravit stát o 415 milionů korun. On sám to ale odmítl.

Kristýna Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme