Podnikatel Kyselý obviněný v korupční kauze Vidkun byl propuštěn z vazby

Podnikatel Ivan Kyselý obviněný v olomoucké korupční kauze Vidkun byl propuštěn z vazby. Tam ho soud poslal kvůli obavě z ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků či maření vyšetřování. Tříměsíční lhůta pro tento důvod vazby nyní uplynula.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Další obvinění, vysoce postavení olomoučtí policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, kteří jsou ve vazbě navíc i kvůli hrozbě z pokračování v trestné činnosti, by Kyselého měli následovat v nejbližší době. Podle informací ČTK žalobci přijali jejich návrh na kauci.

„Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci byly doručeny jejich žádosti o propuštění z vazby,“ potvrdil Českému rozhlasu státní zástupce Petr Šereda. Rozhodnuto podle něj bude v nejbližších dnech.

Vlivný podnikatel Kyselý je obviněný z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby, šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec ze zneužití pravomoci úřední osoby, policejní náměstek navíc z přijetí úplatku.

Stíhání v této kauze čelí i olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je podezřelý z podplácení. Jako jediný byl stíhán na svobodě. Všichni čtyři si podali proti svému obvinění stížnost, Nejvyšší státní zastupitelství by o nich podle ČTK mělo rozhodnout v nejbližších dnech.

Kauza s názvem Vidkun se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky. V případu jde údajně o ovlivňování některých trestních kauz a únicích informací z trestních spisů, které negativně ovlivňovaly jejich úspěšné vyšetření.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme