Podnikatel Pitr leží před nástupem do vězení v nemocnici

Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr se má ve čtvrtek dostavit do pankrácké věznice a nastoupit k výkonu trestu. Má si tam začít odpykávat pětiletý trest za daňové delikty z roku 1994. Radiožurnálu se ale podařilo zjistit, že Pitr se do vězení nechystá. Leží ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústřední vojenská nemocnice | Foto: Marián Vojtek

Mluvčí nemocnice Magda Thomesová ale nechce prozradit, ani co mu je, ani jak dlouho bude hospitalizován. Pacient si to nepřeje. "Pan Pitr je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici od 3. října. K povaze jeho onemocnění zatím nebudeme zveřejňovat žádné informace," sdělila mluvčí nemocnice.

Pitr by měl doručit soudu vyjádření nemocnice o hospitalizaci a léčbě, jen tak mu může povolit odklad trestu. Za daňové delikty s ním byli odsouzeni i podnikatelé Miroslav Provod a majitel karlovarského golfového areálu Jiří Syrovátka, oba si mají taktéž v pankrácké věznici odpykat pětiletý trest.

Provodovi se ale dosud obsílku s datem nástupu nepodařilo doručit, Syrovátka požádal o odklad trestu ze zdravotních důvodů. Uvedl, že se léčí v zahraničí.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme