Podnikatel stíhaný za obchod se zbraněmi zmizel v Africe

Podnikatel Dalibor Kopp, kterého policie od poloviny dubna stíhá pro nezákonný obchod s vojenskou municí do Iráku, opustil zemi a pobývá v hlavním městě afrického státu Libérie. Toho se obávali detektivové, kteří jeden z nejskandálnějších zbrojních obchodů posledních let vyšetřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilegální zbraně | Foto: Federation of American Scientists

Radiožurnálu se s obviněným podnikatelem podařilo spojit. Tvrdí, že se zhruba za měsíc vrátí zpět do Česka. "Teď se momentálně nacházím v Monrovii, protože tady máme rozpracovaný obchodní případ," tvrdil v telefonickém rozhovoru Kopp.

Policie Koppa a jeho obchodního partnera Josefa Ondroucha viní z nedovoleného obchodování s vojenským materiálem a nedovoleného ozbrojování. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi.

"Čtrnáctého dubna byli oba muži zadrženi na Znojemsku, vazba na ně uvalena na svobodě, tedy jsou stíháni na svobodě. V současné době probíhají procesní úkony a nelze vyloučit další zatýkání," uvedla mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová.

Zmařený vývoz střeliva do Iráku má však jiný o mnoho pikantnější rozměr - druhý obviněný v případu Josef Ondrouch je totiž dlouholetým spolupracovníkem českých tajných služeb.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme