Podnikatelé a manažeři vyzývají vládu k boji proti korupci

Podnikatelé a manažeři sdružení v Prague Business Clubu se rozhodli zapojit do debaty o protikorupčních opatřeních. Před Vánocemi chtějí vládě adresovat výzvu k jejich urychlenému přijetí. Na podporu svých požadavků plánují i demonstraci před sídlem kabinetu. Ta by se měla týkat také rovných podmínek na trhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - budova vlády

Zasněžená Praha 10.1.2010 - budova vlády | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Tuto výzvu jsme plánovali mnohem dřív, než se objevila kauza na Státním fondu životního prostředí. Tato kauza ale eskalovala naší snahu, abychom se my podnikatelé semknuli, vzali odpovědnost do svých rukou a vyzvali vládu, aby konečně přijala nějaká protikorupční opatření, o kterých zatím jen mluví,“ říká prezident Prague Business Clubu Luboš Drobík, podle kterého chtějí podnikatelé rovné podmínky na českém trhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plánovaném protestu podnikatelů mluvil na Rádiu Česko prezident Prague Business Clubu Luboš Drobík

„My podnikatelé máme za úkol podnikat, vytvářet určité hodnoty a pracovní příležitosti. Na konkrétní opatření omezení korupce ve státní sféře jsou tady odborníci. Strategii vypracoval i NERV, ale tato strategie je vládou opomíjena. My tedy chceme vládě připomenout, aby ji vzala vážně, stejně tak některé nápady ministra vnitra Johna,“ pokračuje Drobík. Mělo by jít například o zrušení firmy, která uplácí.

„Každé opatření, které stíží neférovým subjektům vysávat státní rozpočet, je dobré. Proto souhlasíme například i s povinností firem ucházejících se o veřejnou zakázku, aby musely sdělit vlastníky a aby byla omezena možnost odvolávat se na obchodní tajemství a tedy nezveřejňovat podrobnosti smluv,“ uvádí prezident Prague Business Clubu Luboš Drobík a dodává:

„Nyní se sice nejvíce mluví o kauze na ministerstvu životního prostředí, ale v regionech protékají stovky miliard. Pozornost příslušných orgánů by měla být upřena hlavně tam.“

Podle letošního průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky je 60 procent dotázaných přesvědčeno, že veřejnou zakázku není možné získat bez korupce.

Martina Mašková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme