Podnikatelé Pitr a Provod byli odsouzeni za daňové podvody

Osm a půl roku pro Tomáše Pitra a devět let vězení pro Miroslava Provoda, takový je výrok pražského městského soudu. Soud oba podnikatele uznal vinnými z 11 let starých daňových deliktů. Zároveň jim zakázal působit ve statutárních orgánech firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Provod a Tomáš Pitr | Foto: ČTK

Na nezákonně vyžádané dani z přidané hodnoty se podle soudu obohatili o téměř 23,5 milionu korun, Pitr se navíc pokusil získat dalších téměř sedm milionů. Tomáš Pitr se ale domnívá, že spolu s Provodem postupovali podle platných zákonů a k jejich odsouzení tak není žádný důvod.

"Odsouzení se zakládá na tom, že jsme v roce 1994 podepsali několik smluv, které byly na dodávky technologií nebo na různé poradenské činnosti, z čehož některé smlouvy splněné byly a některé nebyly. Obžaloba tvrdí, že my jsme dopředu v době podpisu těch smluv věděli, že splněny nebudou. Dle zákona platného v roce 1994 smlouvy musely být podány na finanční úřad. Jinak to podle tehdy platného zákona nešlo," řekl Českému rozhlasu Pitr.

Oba podnikatelé se na místě odvolali. Případem se tak ještě bude zabývat Vrchní soud v Praze. Ten už jednou zrušil rozsudek městského soudu, kterým byli Pitr a Provod obžaloby zproštěni.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme