Podnikatelku Barkovou prý někdo vydírá

Přítelkyně rodiny ex-premiéra Grosse Libuše Barková oznámila, že ji v souvislosti s pojistným podvodem, ze kterého je obviněna, někdo vydírá. Barková to řekla v půlce února policejnímu komisaři Ladislavu Michálkovi, který ji pro pojistný podvod stíhá. Údajný vyděrač jí prý měl poslat textovou zprávu, že za 10 miliónů korun zařídí, aby vyšetřování podvodu "vyšumělo do ztracena".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Michálek tuto informaci předal státnímu zastupitelství, a začala ji prošetřovat pražská policie. Její mluvčí Eva Brožová k tomu Radiožurnálu řekla. "Pražští policisté prověřovali podnět k vydírání ženy s tím, že policii ona sama podá potřebné podklady a informace. Poté, co policie ženu kontaktovala, tak žena uvedla, že si nepřeje, aby policie tento problém prošetřovala, a policie tudíž podnět odložila."

Libuše Barková se s Radiožurnálem odmítla po telefonu bavit. V e-mailové odpovědi ale popírá, že by policejnímu komisaři o vydírání řekla. Konkrétně napsala: "Dopředu vyvracím informace komisaře Michálka, protože z mé osobní zkušenosti k jeho údajným tvrzením nemám žádnou důvěru."

Policista Michálek odmítl její tvrzení komentovat. Do vyšetřování podvodu, ve kterém Barková figuruje jako obviněná, dvakrát zasáhla za poněkud záhadných okolností Inspekce ministra vnitra. Nejprve na konci prosince na základě pochybného svědectví obvinila jednoho z vyšetřujících policistů Daniela Šubrta ze spoluúčasti na podvodu, podruhé, když den po schůzce s Barkovou vyslýchala i policistu Michálka. Ten už mezitím vyšetřování případu ukončil a soud nařídil první líčení na 25. května.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme