Podniky mohou žádat o dotace na dětské skupiny, alternativu pro firemní školky

Podniky mohou do 15. února žádat o dotace na zřízení a provoz takzvaných dětských skupin, v nichž se firmy starají o děti zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První děti přijdou do školky 3. září | Foto: Michal Záboj

Šanci získat dotaci mají podniky, neziskové organizace nebo úřady. Podmínkou je, aby v organizaci pracovalo nejméně 20 lidí.

"Měli by to být zaměstnanci subjektu, který žádost podává. Projekt lze ale pojmout i v partnerství s dalšími subjekty. Ty mohou být maximálně tři," vysvětluje ředitel odboru rodiny a ochrany práv dětí ministerstva práce a sociálních věcí Miroslav Macela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Princip udělování dotací vysvětlil ředitel odboru rodiny a ochrany práv dětí Miroslav Macela

Díky tomu může podle jeho slov vzniknout dětská skupina, která bude sloužit vícero zaměstnavatelům. „Musí tam ale být někdo, kdo to má pro své zaměstnance,“ dodává.

Podpora je určena "školkám" o kapacitě od 7 do 24 míst a financuje se z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Dětské skupiny mají usnadnit návrat rodičů do práce.

"Na základě této výzvy mohou být poskytnuty finanční prostředky jak na zřízení dětské skupiny, tak na prvních osmnáct měsíců provozu," uvedl Macela.

Výše příspěvku se pohybuje od 150 tisíc do 2,5 milionu korun v závislosti na velikosti skupiny. Čím početnější skupina, tím vyšší dotaci pak podnik získá.

Jitka Hanžlová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme