'Neotevřít a volat policii.' Každá šestá radnice v Česku reguluje podomní prodej

Podomní a pochůzkový prodej už reguluje víc než 1000 radnic v Česku. Podle informací Svazu měst a obcí každoročně přibývají nové zákazy asi na stovce dalších míst. Úřady se pomocí nich snaží chránit hlavně starší občany před nekalými obchodníky se zbožím nebo s energiemi.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podnikatelka, manažerka, byznysmenka, společenské oblečení, dress code, oblek, kravata, sukně (ilustrační foto)

podnikatelka, manažerka, byznysmenka, společenské oblečení, dress code, oblek, kravata, sukně (ilustrační foto) | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Výkonný ředitel Svazu měst a obcí Pavel Drahovzal nevnímá množící se zákazy jako omezování podnikání.

Z nabídky levného čištění koberců je předváděcí akce. ‚Šlo o normálního šmejda,‘ uvedl vnuk oslovené seniorky

Číst článek

„Bereme to jako preventivní záležitost, kdy se snažíme nastavit vyvážený stav mezi spotřebitelem a podnikatelskou sférou,“ vysvětlil pro Radiožurnál.

Na Sdružení obrany spotřebitelů se lidé obrací s dotazy nebo stížnostmi na podomní prodejce téměř každý den. Jak se mají chovat, říká předsedkyně sdružení Gerta Mazalová.

„Rozhodně neotevřít a v případě, že je v dotyčné obci zákaz podomního prodeje, tak okamžitě volat policii. Je jedno, jestli českou nebo městskou,“ radí.

Za porušení obecního nařízení hrozí obchodníkům stotisícová pokuta. Kolik jich celkem české úřady nebo strážníci udělují, nejde zjistit. Třeba v Brně, v Praze nebo v Mladé Boleslavi jde o několik desítek případů ročně.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme